sprawdzania samochodu przed kupnem

Sprawdzanie samochodu przed zakupem – co warto wiedzieć?

Samochody z roku na rok stają się coraz to bardziej skomplikowanymi maszynami. Coraz trudniej osobie decydującej się na zakup samochodu używanego jest przeprowadzić poprawną diagnozę wybranego przez siebie auta. Coraz częściej możemy się nadziać na tzw. „minę”. Katowice i cały okręg śląski posiadają wielki rynek samochodów używanych. Osobie nieobeznanej w tematyce samochodowej może być trudno wybrać sprawdzone auto.

Sprawdzanie samochodu warto rozpocząć od dokładnego przyjrzenia się już samemu ogłoszeniu wystawionemu w sieci. Zdarza się, że już po samych zdjęciach można wykluczyć zdecydowaną większość interesujących nas samochodów.

Decydując się umówienie spotkania i sprawdzenie samochodu już u klienta lub na placu sprzedażowym powinno się w pierwszej kolejności sprawdzić nadwozie oraz wnętrze pojazdu. Są to elementy, które nawet osoba bez doświadczenia jest w stanie sprawdzić. Sprawdź czy tapicerka jest w dobrym stanie. Jak wyglądają przyciski na kokpicie. Czy kierownica jest wytarta. Sprawdź czy auto nie jest porysowane oraz czy nie widać ognisk rdzy.

Wybierając się na jazdę próbną w celu sprawdzenia samochodu wyłącz radio. Pozwoli Ci to wyłapać ewentualne nieprawidłowości w pracy silnika lub skrzyni biegów.

Gdzie sprawdzić samochód przed zakupem w Katowicach?

Samodzielne sprawdzenie samochodu może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Przeważnie kupujący nie zna się na mechanice i elektryce. Przeważnie kupuje się oczami co może okazać się zgubne.

Jeśli więc nie jesteś mechanikiem i nie znasz się na samochodach to warto skorzystać z firm oferujących sprawdzenie samochodu przed kupnem na terenie Katowic. Jedną z takich firm jest inspect-car.pl.

Inspect-car.pl posiada wieloletnie doświadczenie w sprawdzaniu samochodów przed zakupem. Firma posiada duże doświadczenie w branży w której działa. Współpracuje z wieloma klientami. W Internecie można znaleźć wiele opinii – zachęcam do sprawdzenia.

Firma rygorystycznie sprawdza każdy element samochodu. Diagnosta jest wyposażony w cały niezbędny sprzęt pomiarowy. Klient otrzymuje raport z przeprowadzonego sprawdzania samochodu.

Firma jest w stanie uchronić kupującego przed wyborem upatrzonego, ale nie koniecznie sprawnego mechanicznie samochodu. Wydając pieniądze na raport tak naprawdę oszczędzasz na przyszłych naprawach. Nie mówiąc już o straconych nerwach.

Katowice są specyficznym rynkiem. Wielu sprzedających do perfekcji opanowało umiejętność ukrywania usterek samochodowych przed klientem. Warto mieć to na uwadze decydując się na zakup używanego samochodu.

Dodaj komentarz