Czy warto kupić iPhone?

Smartfony towarzyszą nam każdego dnia, w niemal każdej porze. Przedłużenie naszej ręki umożliwia nam mobilne sprawdzanie informacji, komunikację, rozrywkę i pracę. Ale jaki telefon wybrać? To pytanie zadajemy sobie co parę lat, gdy przychodzi do zakupu nowego urządzenia. Choć największą popularnością cieszą się te z systemem Android, to nierzadko warto rozważyć przesiadkę na iOS. Czy warto kupić iPhone?

W obecnych czasach, na rynku smartfonów istnieją tak naprawdę dwa główne obozy – Android od Google i iOS od Apple. Oba te systemy, choć wykorzystywane w tym samym rodzaju urządzeń, są od siebie niezwykle różne. Różne są też oferowane urządzenia, ponieważ Androida znajdziemy niemalże na wszystkich telefonach, podczas gdy iOS dostępny jest tylko na tych produkowanych przez Apple. Co powoduje, że to właśnie urządzenia od giganta z Cupertino cieszą się największą popularnością? Oto kilka powodów, dla których warto kupić iPhone.

Niepowtarzalny design

Każdy kojarzy słynne logo z nadgryzionym jabłkiem. Smartfon przyozdobiony w owy znak momentalnie budzi emocje nie tylko gapiów, ale i właściciela. Choć powód ten jest dość próżny, to nie można smartfonom Apple odmówić estetyki, elegancji i pięknego wykończenia. iPhone od dawna wyznacza trendy w kwestiach designu i wyglądu urządzeń. Nawet znienawidzony przez wielu notch (wycięcie w ekranie) zdobyło miliony fanów i przeszło do mainstreamu. Właśnie za sprawą iPhone X z 2017 roku. Dodatkowym atutem jest pewien schemat, który nie dostarcza rewolucji, a jedynie ewoluuje. Forma zdaje się być idealną, jedynie szlifowaną z każdym nowym modelem.

Smartfon na lata

Czy spotkaliście się kiedyś z narzekaniem, jakoby dany smartfon z Androidem tracił na jakości po dwóch latach? To popularny problem. Nierzadko urządzenia tego typu szybko zaczynały być jedynie cieniem siebie z dnia premiery. Coraz słabsza bateria, wolniejsze działanie systemu i aplikacji. Do tego wszystkiego dochodzi zazwyczaj krótkie wsparcie w postaci kolejnych aktualizacji. W przypadku posiadania iPhone, ten problem nie występuje, a przynajmniej jest on o wiele mniejszy. Każdy iPhone otrzymuje niejako gwarancję 5 lat wspierania danego urządzenia. Jeżeli kupicie smartfon od Apple wydany w 2021 roku, to możecie być pewni że do 2026 będzie on otrzymywał oficjalne aktualizacje.

Pewność działania

Jednym z atutów i częstych powodów pochwał smartfonów Apple jest to, w jaki sposób działają. Po pierwsze, posiadają niezwykle intuicyjny sposób obsługi. Tak zwane „gesty” pozwalają nam bez przeszkód poruszać się po bardzo intuicyjnym menu. Poza tym, system jawi się jako perfekcyjnie skrojony pod dany model. Trudno jest doświadczyć sytuacji, w której nasz iPhone się zatnie lub zawiesi. Optymalizacja to gigantyczny sukces Apple, który jest kultywowany w każdym kolejnym urządzeniu. Smartfony te cechuje również praktycznie idealne oprogramowanie aparatów. Niech nie zwiedzą was piksele – to iPhone zagwarantuje wam najlepsze fotografie. Smartfon do zdjęć? Zdecydowanie!

Drogo kupisz, drogo sprzedasz

Fakt, smartfony z jabłkiem są bardzo drogie. Nie da się ukryć, że nawet podstawowe modele są o wiele droższe od niektórych flagowców innych marek. Ale poza świetnym designem, intuicyjnością i perfekcyjnym działaniem, cechuje je wysoka cena odsprzedaży. Wystarczy porównać, ile kosztują używane urządzenia, które wydano w tym samym roku co dany model iPhone. Różnica w cenie może być dwukrotna, lub nawet większa! Dlatego przy zmianie modelu na nowszy, sama sprzedaż urządzenia zagwarantuje nam niemały zwrot gotówki.

Czy zatem warto kupić smartfon od Apple? Zdecydowanie tak. Kupno iPhone to dobra decyzja, gdyż gwarantuje nam przede wszystkim spokój użytkowania, bezpieczeństwo z racji aktualizacji, nienaganne działanie i użytkowość. Nie bójcie się przesiadki z Androida! Przestawienie się na nowy system to kwestia dni, może nawet i godzin. A później? Prawdopodobnie trudno będzie was od niego oderwać. Będziecie się świetnie bawić.

Szkło ochronne do iPhone

Decydując się na zakup tak drogiego smartfona jak iPhone warto od razu dokupić do niego profesjonalne szkło ochronne.  Szkła ochronne tego typu to przeważnie szkła hartowane o dużej odporności na stłuczenia. Dobre szkło ochronne do iPhone to szkło idealnie dopasowane do ekranu smartfona oraz takie, które pokrywa również boki wyświetlacza – czyli tzw. szkło 3D lub 5D. Innym ważnym szczegółem na który należy zwrócić to czy powłoka szkła jest odporna na tzw. palcowanie, czyli zostawiania tłustych odcisków palców na ekranie naszego gadżetu – warto o tym pamiętać.